- у Блог

Поєднання сиру і вина

Такі продукти як сир та вино є просто створені один для одного. Це аксіома відома у всьому світі. Якщо говорити про вино, то написано безліч книг та проводиться безліч майстер-класів на тему поєднання різних видів вина з різними продуктами. Але тема поєднання вина з сиром зазвичай охоплюється поверхнево. Ми ж хочемо в цій статті порадити основні принципи поєднання, використовуючи які, Ви отримаєте максимальне гастрономічне задоволення.

Отож, вибираючи пару сир та вино для Вашої забави чи просто для смачної релаксуючої вечері,  перше правило, яким Ви повинні користуватися – «Це має бути смачно».

Іншим основним правилом для поєднання сиру та вина має бути наступне:  чим сильніший та гостріший сир Ви вибираєте тим сильнішим та багатшим за смаковими властивостями має бути вино.

 • Легкі білі сухі вина типу Sauvignon Blanc або червоні молоді сорту Pinot-Noir найкраще поєднуються з широкою лінійкою сирів. Особливо з молодими козиними сирами та м’якими сирами з дозріванням з білою квітучою скоринкою.
 • Фруктові білі напівсолодкі та напівсухі вина cортів типу Riesling або Сhardonnay чудово смакують з напівтвердими сирами та сирами з горіховим після смаком типу Гауди
 • Червоні вина сорту Merlot, Syrah смакуватимуть з напівтвердими та твердими сирами, типу Чедер та Пекоріно
 • Міцні характерні вина типу Porto, Marsala, Madeira та десертні вина будуть гармонізувати з міцними сирами. Наприклад,  з блакитною пліснявою або м’якими сирами з дозріванням не менше 1 місяця з митою скоринкою.
 • Ігристі вина типу Шампанське гарно доповнять сирну тарілку, що складається з сирів з масткою структурою та підвищеним вмістом жирів типу Комте, Шевр.

Нижче ми привели таблицю, в якій рекомендується Вам «парування» сирів.

Сир Вино
Білі Червоні
Велетень, Пастур, Марун Sauvignon Blanc, Chardonnay Pinot Noir, Melrot
Грушка, Цісарський, Біласовиця, Писанка, Медовий, Селиський Chardonnay, Riesling, Sauternes, Merlot
Валок, Блан, Нуар Cabernet-Sauvignon, Primitvo, Syrah
Нарцис Карпат, Цімбор, Пастур Ігристі вина
Капра, Скит, Цуркан Chardonnay Merlot, Syrah,
Волошковий, Реблик, Скит Porto, Marsala, Tokai, Madeira

Кілька порад як смакувати сир та вино:

Відчуйте аромат: візьміть паузу та відчуйте аромат вина, секунда.. пауза, потім відчуйте запах сиру

Смакуйте: Спочатку зробіть ковток вина, відчуйте палітру його смакових відтінків, потім скуштуйте сир.

Зробіть паузу: після ковтка вина або смакування шматочку сиру почекайте декілька секунд та дайте можливість розкритися сиру та вину в поєднанні, щоб ви могли відчути всю смакову та ароматичну палітру відчуттів.

Освіжіть:  перед початком дегустації  нового виду сиру або вина, освіжіть себе ковтком свіжої води або маленьким шматочком хліба. Це очистить Ваші  смакові рецептори та дасть можливість більш повноцінно відчути смак наступного поєднання сиру та вина.

Дотримуйтесь послідовності:

Сири та вино, які Ви вибрали до Вашого столу, повинні подаватися або споживатися в порядку зростання інтенсивності їх смаку та аромату, щоб не зіпсувати смак дегустації. Потрібно починати з молодих сирів та легких вин і поступово переходити до більш витриманих та багатших за смаком та ароматів  сирів, відповідно поєднуючи їх з характерним вином.

 

Смачної Вам насолоди!

 

6 коментарів

 1. Ольга 27.02.2017

  Люблю ваші сири. Але, на жаль, ні в магазинах ні на сайті не бачу хімічного складу і відсотку жирності сирів. Як на мене, це дуже важливо.

  Відповісти
  • cheese_lover 01.03.2017

   Доброго дня. Дійсно, це дуже важливо. Оновимо інформацію. Дякуємо, що не байдужі:)

   Відповісти
 2. Дзвенислава 23.04.2017

  Було б цікаво дізнатись від вас про поєднання сиру та кави.

  Відповісти
  • cheese_lover 23.04.2017

   Дякуємо Вам що підняли цю тему. Обов’язково напишемо статтю, яка відобразить нашу думку)

   Відповісти
 3. Михайловська Любов 27.03.2018

  Добрий день.Сьогодні отримала ваші сирочки.Всім задоволена.Замовляла по телефону,все швидко і якісно.А пакування заслуговує окремих слів:просто шкода було руйнувати те що так дбайливо загортали.Сирів брала п’ять різних видів,сподобалися всі якийсь більше якийсь менше .Коротше кажучи кльова крамниця.Дякую за комплімент у виді батончика.

  Відповісти
  • Мар'яна, Сирний Експерт 17.04.2018

   Дякуємо Вам, Любов, за такий приємний відгук. Будемо й надалі прагнути Вас позитивно вражати)

   Відповісти

Залишити коментар

Ваш емейл не буде опубліковано

Ваш коментар*

Ім'я*

Емейл*

Вебсайт*