- у Блог
Як правильно нарізати сир?

“Як правильно нарізати сир?” — ви теж у голові задаєте собі це питання, коли хочете створити красиву інстаграмну сирну дошку до приходу гостей? Або коли замовили у Сирних Мандрах купу сирів, деякі ще й незвичної форми (у порівнянні з магазинними). Отож, наш сирний блог покликаний зробити ваше життя більш прости та захоплюючим. Після цих порад ніхто не відрізнить вас від Сирного Експерта 🧀 Починаємо!

Текстура та аромат голівки або шматка сиру відрізняються — смак часто інтенсивніший біля скоринки, і текстура там буде відрізнятися від центральної частини. Для того, щоб відчути все, що є в кожному шматочку, різні форми сиру вимагають різних технік нарізання. Лише правильно нарізавши сир ви зможете сповна насолодитись ним.

Як правильно нарізати сир?

• Напівтверді та тверді сири (напівтверда Гауда, витриманий Чеддер, скоринка якого виконана у техніці бандажування, найгарніший сир у квітах Мальва) нарізаємо, як на прикладі нижче.
Як професійно нарізати сир?• Сири циліндричної форми (молодий козячий сир Валок, скоринка якого покрита золою фруктових дерев та білою пліснявою) нарізаємо тонкими плястерками (кільцями).

Як професійно нарізати сир?

• Сири з блакитною пліснявою (Рокфор, Стілтон) ріжемо ось такими сегментами.

Як правильно нарізати сир?


• Великі шматки м‘якого сиру клиновидної форми (Брі) стануть маленькими клиночками.

Як правильно нарізати сир?

• М‘які сири з дозріванням, скоринка яких покрита білою пліснявою або омита розчином на основі квіток аннато, у формі кола (Марун, Велетень, Кабрі, Макі) нарізаються клиновидними сегментами, ніби шматок торта.

Камамбер

• Витримані сири м’якої групи з дозріванням (витриманий Велетень або Марун) — ці сири йдуть у дерев‘яній коробці, бо дууже тендітні. Ви можете зрізати ножем верхню скоринку і їсти ложкою. А потім накрити цією ж скоринкою, щоб сир зберігав вологу. Або ще одна порада від наших Сирних Експертів — запечіть цей сир у духовці або мікрохвильовці 15-20 хвилин з додаванням часнику та запашних спецій.

витриманий сир

І остання на сьогодні порада від Сирних Експертів — створюючи сирну дошку вдома, кладіть не тільки нарізаний сир, а й сам шматок. Так ваші гості зможуть сповна оцінити сир: його загальний вигляд, скоринку, текстуру, смак та аромат. А також це спростить життя вам — не потрібно відлучатись від столу, щоб дорізати сир, бо він вже на столі 🙂

А красивезні дошки для сирних таць ручної роботи можна придбати тут.

Залишити коментар