Відповідаємо на поширені запитання наших Покупців


Хто такі «Сирні Мандри»?

Сирні Мандри – компанія, що заснована у 2012 році, займається виробництвом і продажем ремісничих (крафтових) сирів. В асортименті компанії понад 80 видів відбірних сирів від локальних виробників, частина з яких є власного виробництва.

Чи відправляєте сир по Україні, як швидко і в які дні?

Так, ми відправляємо продукцію у всі міста України, окрім тимчасово окупованих територій.

Відправка здійснються з понеділка по п’ятницю.

Термін підготовки замовлення до відправлення – від 2 до 4 діб.

Яку саме продукцію відправляєте по Україні?

Ми відправляємо весь асортимент, який представлений на сайті: кисломолочну продукцію, а також молоді, напівтверді та тверді сири, та м’які сири з дозріванням, а також алкоголь та додатки до сиру.

З великою обережністю ставимося до відправки свіжого молока, яєць і чізкейку, оскільки є всі передумови до пошкодшення та втрати властивостей продукту під час транспортування.

Як ви упаковуєте сир для транспортування?

Кожен шматок сиру вакуумується в індивідуальну упаковку. Для того, щоб зберегти оптимальний температурний режим, в кожну посилку вкладаються термоущільнювачі та «акумулятор холоду» (заморожений харчовий лід, який ви можете сміливо використовувати повторно).

Які умови оплати продукції?

За умови доставки замовлення в інші міста України та самовивозу з наших крамниць – обов’язкова 100 % передоплата покупки на картковий рахунок підприємця.

Чи є в асортименті сир для вегетаріанців?

Так, ми маємо в асортименті сир, який виготовлений з використанням мікробіального ферменту. В нашому асортименті присутні  сири для веганів: наприклад, сулугуні копчений, Ягня, Грильовий, Грета.

Чи має інтенсивний аромат сир з козячого молока?

В залежності від категорії, сир може мати різні аромати. Існує міф, що сир з козячого молока має інтенсивний неприємний запах. Це хибна думка і, зазвичай, вона ґрунтується на негативному досвіді першого знайомства з козячим молоком в минулому (наприклад, бабуся наполягала на вживанні молока «з-під» кози в дитинстві).

Будь-який сир з будь-якого молока може мати інтенсивний аромат і післясмак – це залежить не від виду молока, а від умов дозрівання сиру. Про етапи дозрівання сиру можна дізнатися більше в нашій статті.

Якщо ви починаєте лише знайомство з продукцією з козячого молока, рекомендуємо звернути увагу на такі сири, як Крем-шевр, Пастур, Біласовиця. Чим молодший сир, тим спокійнішим буде його аромат і післясмак.

Чи пастеризуєте ви молоко?

Так. Цей процес сприяє знищенню сторонніх мікроорганізмів та гарантує безпечність продукту. Продаж та виробництво сирів з сирого (тобто непастеризованого) молока є забороненим в Україні на закондавчому рівні.

Чи можна заморожувати сир?

Так, сир можна заморожувати. Сир після заморожування є безпечним і підлягає споживанню. Також, при заморожуванні збільшується термін
зберігання сирів. При цьому, сир після дефростації («розморозка») змінює свої первинні властивості: запах, смак та текстуру.

Що таке «сичужний фермент»?

Сичужний фермент – це один з видів коагулянтів (речовина, яка розділяє молоко на тверду і рідку форми: молочний білок і сироватку), який є невід’ємним у виготовлені певних видів сирів. Існують різні види коагулянтів: рослинні, мікробіальні і тваринні. Тваринний фермент виготовляється з витяжки, яку отримують з частини 4-го відділу шлунків ссавців, який має назву сичуг. Саме тому – фермент, який отриманий з сичугу називається сичужний.

Чи використовуєте ви хлористий кальцій?

СаCL2 додається в ті сири, які за технологію вимагаються створення більше щільного сирного згустку. З метою дотримання харчової безпеки молоко потрібно пастеризувати. Під час пастеризації, кальцій, що входить в структуру молочного білка, переходить в розчинну форму. В наслідок цього, білкові структури стають менш стійкі, що унеможливлює виготовлення певних видів сиру. Для цього додається у молоко кальцій у формі сполуки CaCl2. Під час хімічної реакції хлор випаровується в повітря, а Ca замішає втрачений кальцій в структурах білку. Тепер ви знаєте, що кальцій хлор це безпечний і невід’ємний інгредієнт при виробництві сиру з пастеризованого молока.

Чи використовуєте рослинний жир при виготовленні сиру?

Ні. Це суперечить нашим цінностям. Ми продаємо і виготовляємо виключно натуральний сир, який виробляється без додавання стороннього жиру.

Чи виготовляє компанія «Сирні Мандри» сир?

Так, наша компанія має власну сироварню «Сирні Мандри", що спеціалізується на виготовленні сирів і кисломолочної продукції з козячого, коров’ячого, овечого молока.

Що таке крафтовий сир?

Крафтовий сир (craft – ручний, ремісничий, ремесло) – це сир, якій створений в невеликих кількостях із задіянням в переважній більшості ручної праці (виробництво і дозрівання), з метою збереження ароматичних і смакових властивостей молока. В результаті дбайливого ставлення
майстра-сировара до кожної голови сиру Ви можете відчути, як приклад, післясмак смаженого фундука в головці сиру або запах білих грибів від скоринки сиру – магія? НІ! Це крафтовий сир!

Детальніше в нашій статті.

Який склад сиру?

В склад сиру входять: молоко, закваска, фермент, сіль. Також до певних видів сиру може додаватись
зола, спеції, квіти, хлористий кальцій тощо.

Яким чином гарантуєте безпечність продукції?

  • Наша продукція виготовлена згідно ТУ, які є зареєстрованими та складеними на основі ДСТУ.
  • При закупівлі молока отримуємо від фермерських господарств посвідчення якості та довідки про здоров’я тварин.
  • Готова продукція систематично, з рівною періодичністю здається в “Державну Лабораторію Ветеринарної Медицини", з метою проведення незалежної експертизи, що посвідчується експертиним висновком.
  • Продукція партнерів-виробників має всю необхідну дозвільну документацію, яка надається нам з поставками товару (експертні висновки, дослідження, посвідчення якості тощо).
  • За запитом, ми надаємо кожному покупцю вичерпну достовірну інформацію щодо безпечності продукції.

Як правильно зберігати сир?

Важливо зауважити, що є різні категорії сиру і кожна з них має свої особливості щодо
зберігання.

Молоді сири (сулугуні, Пастур, моцарелла) – потрібно зберігати в холодильнику за температурою +4, + 8 С°, в щільно закритому контейнері. Ми рекомендуємо загортати сир в пергамент або фольгу. Термін зберігання становить 5-7 днів при відркитті вакуумного пакування.

М’які сири з дозріванням (Велетень, Валок, Макі тощо) – рекомендуємо зберігати в їхній первинній упаковці, у пергаментному папері або ж в ємності з кришкою за температурою +4, +8 С°. Термін придатності згідно з ТУ – 28 діб, проте при правильному зберіганні вони не псуються, а продовжують дозрівати, змінюючи свої смакові властивості та текстуру.

Напівтерді та тверді сири (Цуркан, Альпаж) – можна зберігати у вакуумній упаковці або ж у ємності з кришкою. Рекомендуємо при відкритті вакуумної упаковки загорнути сир в пергамент або фольгу і покласти в окремий контейнер. Термін придатності згідно з ТУ – 60 діб, проте при правильному зберіганні вони не псуються, а продовжують дозрівати, змінюючи свої смакові властивості та текстуру.

Детальніше можна прочитати тут.

Де знаходяться ваші крамниці?

Крамниці у м. Львів:

  • Ринок “Княжий" – вул. Володимира Великого, 59 в.
  • Проспект В’ячеслава Чорновола, 67.
  • Ринок “Стрийський" – вул. Франка, 81.
    ТЦ Сихів – вулиця Сихівська, 16.
  • Ринок “Привокзальний" – вул. Городоцька, 155 (м’ясо-молочний термінал)

Де в Києві можна придбати вашу продукцію?

В Києві наразі ми не маємо партнерів. Замовити продуцію можна тільки з доставкою.

Як формується собівартість сиру? Або чому крафтовий натуральний сир не може коштувати 100 грн/кг?

Наведемо приклад на класичному напівтвердому крафтовому сирі з дозріванням в 1 місяць.

  • Для того, щоб зварити 1 кг сиру з цільного молока, в середньому, потрібно 10 літрів.
  • Вартість якісного фермерського коров’ячого молока в Україні- 15-17 грн/л для гуртових закупівель.
  • Вартість переробленого молока в одному кілограмі сиру складає 150-170 грн/кг.
  • В молоко додаються закваски, ферменти, сіль тощо. Умовно – це  2-5 грн/кг.
  • В собівартість 1 кг сиру входять також – оплата праці, орендні плати, комунальні платежі (газ, вода, електрика), оплата податків, логістика тощо. Орієнтовно це від 40 грн/кг.
  • Отже, умовна повна собівартість 1 кг сиру складає 210-220 грн/кг.
  • Націнка сироварні може складати від 40-70%. Націнка крамниці від 30-50%.

Тому, коли на ціннику пишуть натуральний сир за 100 грн/кг – то це привід задуматися, чому така ціна.

Чи продаєте сир іншим підприємцям?

Так, ми співпрацюємо з крамницями, мережами, готелями, ресторанами, які, в першу чергу, зацікавлені в розвитку культури споживання крафтових сирів в Україні.

По цьому питанню звертатися можна до Сирного Експерта 067 810 41 19 Мар’яна, info@cheesemandry.com.

Чи маєте франшизу?

Наразі ми не маємо франшизи.

Чи можна працювати у вашій компанії?

Так. Надішліть своє резюме із зазначенням бажаної посади на пошту info@cheesemandry.com.

Книга скарг та пропозицій

  1. Хочете висловити свою подяку або лишити позитивний відгук. Як це зробити? Свій відгук Ви можете залишити на сторінках соціальних мереж Facebook і Instagram.
  2. Хочете написати рекламацію, з метою поліпшення сервісу компанії Сирні Мандри? Кому писати/дзвонити? Якщо у Вас питання/пропозиції до нашого сервісу наші менеджери радо поспілкуються з Вами по телефону:
  • Ірина +380 (67) 509 3620 (відділ онлайн замовлень)
  • Людмила +38 (067) 509 86 08 (відділ з діяльності крамниць
  • Мар’яна +38 (067) 810 4119 (по всіх інших питаннях)

A також можна написати на пошту: info@cheesemandry.com.