- у Блог

Дуже часто ми отримуємо питання від наших Покупців, як зберігати сир або які умови зберігання є “комфортними” для крафтового сиру. Про терміни зберігання ми розповіли у попередній статті, а сьогодні ж розкажемо про те, як поводитися з сиром вдома, щоб він зберіг всі свої первинні смакові характеристики.

      4 головних правила зберігання сирів в домашніх умовах:

 

1. Не зберігайте сир у поліетиленовому упакуванні
 Ремісничий сир є натуральним продуктом, і будь-які синтетичні матеріали та поліетиленові пакети/плівки негативно впливають на смак та якість сиру і лише скорочують його термін придатності. Це відбувається, тому що сиру потрібне повітря і можливість “дихати”, а дані матеріали лише блокують його доступ до продукту. Наслідком цього буде неприємний аромат, “різкий” інтенсивний смак та липка скоринка.

2. Компануйте сири по групам
Сири з різних категорій мають інший склад, тому їх слід зберігати роздільно, це допоможе уникнути перехресної контамінації (наприклад, пліснява з сиру Валок може “перейти” на Сулугуні , на якому цвіль не передбачена).

3. Перекладайте згруповані сири у пластикові або скляні ємності з кришкою

Таке зберігання допоможе утримати потрібну вологість у сирові.  У разі відсутності такого посуду – щільно загорніть зрізи пергаментом або провощеним папером.

4.Дотримуйтесь температурного режиму 

Оптимальною температурою для зберігання сиру в холодильнику є 6-8 °C.  Проте, якщо Ви хочете продовжити термін зберігання сиру – покладіть його у найхолодніше місце у холодильнику (зазвичай, це є полиця під молозилкою), а якщо пришвидшити процес дозрівання – у найтеплішу зону (дверцята холодильника або відділення для зберігання овочів).

“Лайфхак”: зрізи твердих сирів можна легко змастити рослиною олією для запобігання появи цвілі. Під час зберігання на зрізах сиру може з’являтись пліснява, що є “нормально” для крафтового продукту. Не варто цього лякатись:) Це свідчить про те, що сир “живий” і продовжує дозрівати. В такому випадку цвіль потрібно зрізати і далі можна продовжувати його споживати.

 

Дотримуючись всіх цих простих рекомендацій Ви зможете зберегти всі корисні властивості сиру і насолоджуватись його відмінними смаковими якостями!
Keep calm and eat cheese:))

1 коментар

  1. […] В наступній статті ми розглянемо тему “Як зберігати ремісничий сир?” […]

    Відповісти

Залишити коментар

Ваш емейл не буде опубліковано

Ваш коментар*

Ім'я*

Емейл*

Вебсайт*