- у Блог
скоринка

Скоринка сиру покрита цвіллю? Темними і різнобарвними плямами? А подекуди можна побачити ї якісь ворсинки? Їсти чи не їсти?

Риторичне та старе питання багатьох людей, які люблять сир або не люблять певні види сири через скоринку.

Існує велике різноманіття  сиру,  як і людей, які його споживають. Давайте розберемося глибше.

Для чого скоринка на сирові?

 • Скоринка захищає головку сиру від втрати вологи та зберігає її поживні, смакові та ароматичні властивості
 • Натуральна ж скоринка крім захисної функції, доповнює ароматичну та смакову палітру сиру

Які бувають скоринки? 

Скоринки поділяються на натуральні та штучні!

Штучні – це латекс, віск, плівки і т.д.

Штучні скоринки ми Вам переконливо не рекомендуємо їсти, хоча знаємо людей які їх споживають і з ними теж все добре.

Натуральні – утворюються при дозріванні сиру, живими мікроорганізмами протягом дозрівання (афінажу) сиру. Натуральні скоринки поділяються на:

 

Миті скоринки утворюються шляхом «купання» сиру в спеціальній суміші води, солі та живих бактерій, яка ініціює дозрівання сиру.

Природні – утворюються з грибків та мікроорганізмів, що присутні в повітрі дозріваючої камери або підвалу, що в свою чергу визначається мікрокліматом місцевості, де дозріває сир. Отож, саме тому сир виготовлений по одному й тому ж рецепту в різних місцевостях таки буде мати відмінності в скоринці, смаку та аромату.

Квітучі (або цвілльові) – утворюються за рахунок внесення в молоко  грибків типу Penicillium Camamberti, Penicillium Nalgiovensis чи Penicillium Album. Дані дозріваючі культури проявляють себе у вигляді пухнастого шару білого, сірого, з відітінками синього, що огортає головку сиру під час процесу дозрівання сиру. Ці грибки також  надають сиру відтінки ароматів осіннього лісу, печериць, лісових грибів, зм’якшуючи тіло або текстуру (серединку) сиру.

Які скоринки можна їсти?

Якщо під час смакування Ви відчуваєте, що скоринка доповнює та підкреслює смак сиру, Вам однозначно слід її залишити і продовжити вживати! Якщо Вам не подобається результуючий смак – сміливо відріжте скоринку і насолоджуйтесь тілом сиру!

Чи безпечно їсти скоринки?

Ми не будемо Вам казати, що скоринку треба чи не треба їсти.

Від себе додамо, що всесвітньо відомі сири як Comte, Reblochon, Taleggio, Chabichou du Poitou) просто не можуть бути такими смачними та ароматними без скоринки. В свою чергу, безпечність цих сирів зі скоринками регулюється на державному рівні.

Рішення ми залишимо за Вами, для прийняття якого надамо Вам декілька посилань:

https://www.bonappetit.com/story/is-moldy-cheese-okay

https://www.quora.com/Is-it-safe-to-eat-cheese-with-a-few-mold-spots-on-it

https://www.businessinsider.com/is-moldy-cheese-bad-for-you-2015-8

 

2 коментарі

 1. veslava 16.12.2019

  Дуже дякую маленькій крафтовій сироварні ” Сирні Мандри ” за влаштоване мені свято сирую ! Все було дуже ввічливо, швидко, а головне – смачно! Особлива подяка за привітання и подарунки до мого дня народження !!! Бажаю Вам успіхів у наступному Новому 2020 році! Нехай Вас оточують найкращі друзі, люблячі діти і близьки люди, а також вдячні кліэнти – споживачі сиру!
  З повагою головний лікар медичного центру “Веслава”, місто Дніпро Сметана Вероніка Василівна.

  Відповісти
  • Мар'яна, Сирний Експерт 16.12.2019

   Дякуємо Вам за такий приємний відгук. І Вас з прийдешніми святми. Хай все виходить))). Дуже приємно, що Вам сподобався наш сир

   Відповісти

Залишити коментар

Ваш емейл не буде опубліковано

Ваш коментар*

Ім'я*

Емейл*

Вебсайт*