- у Блог
Як зберігати крафтовий сир вдома?

“Як зберігати крафтовий сир вдома?” — дуже часто ми отримуємо це питання від наших Покупців. Тому цій темі ми присвячуємо окрему статтю у нашому сирному блозі. Отож, як зберігати крафтовий сир вдома або які умови зберігання є “комфортними” для крафтового сиру. Про терміни зберігання ми розповіли у попередній статті, а сьогодні розкажемо про те, як поводитися з сиром вдома, щоб він зберіг всі свої первинні смакові характеристики.

      4 головних правила зберігання сирів в домашніх умовах

1. Не зберігайте сир у поліетиленовому пакуванні.

Ремісничий сир є натуральним продуктом, і будь-які синтетичні матеріали та поліетиленові пакети/плівки негативно впливають на смак та якість сиру і лише скорочують його термін придатності. Це відбувається, тому що сиру потрібне повітря і можливість “дихати”, а дані матеріали лише блокують його доступ до продукту. Наслідком цього буде неприємний аромат, “різкий” інтенсивний смак та липка скоринка.

2. Зберігайте сири по групам.

Сири з різних категорій мають інший склад, тому їх слід зберігати роздільно. Це допоможе уникнути перехресної контамінації (наприклад, пліснява з сиру Валок може “перейти” на Сулугуні , на якому цвіль не передбачена). Тобто тверді сири зберігаємо разом з твердими, напівтверді з напівтвердими, блакитна пліснява окремо, біла пляснява теж.

Зберігайте сири по групам.

3. Перекладайте згруповані сири у пластикові або скляні ємності з кришкою.

Таке зберігання допоможе утримати потрібну вологість у сирові.  У разі відсутності такого посуду — щільно загорніть зрізи пергаментом або провощеним папером.

Як зберігати крафтовий сир вдома?

4. Дотримуйтесь температурного режиму.

Оптимальною температурою для зберігання сиру в холодильнику є 6-8 °C. Для сирів варто виділити окреме місце. Ідеально підійте відділення для овочів. Проте, якщо ви хочете продовжити термін зберігання сиру — покладіть його у найхолодніше місце у холодильнику (зазвичай, це  полиця під молозилкою), а якщо пришвидшити процес дозрівання — у найтеплішу зону (дверцята холодильника або відділення для зберігання овочів).

Лайфхак: зрізи твердих сирів можна легко змастити рослиною олією для запобігання появи цвілі. Під час зберігання на зрізах сиру може з’являтись пліснява, що є “нормально” для крафтового продукту. Не варто цього лякатись 🙂 Це свідчить про те, що сир “живий” і продовжує дозрівати. У такому випадку цвіль потрібно зрізати і далі можна продовжувати його споживати.

Дотримуючись всіх цих простих рекомендацій, ви зможете зберегти всі корисні властивості сиру і насолоджуватись його відмінними смаковими якостями! Keep calm and eat cheese 🙂

2 коментарі

  1. […] В наступній статті ми розглянемо тему “Як зберігати ремісничий сир?” […]

  2. […] Все залежить від того, який саме сир Ви придбали. З загальної першочергової рекомендації – НЕ ЗБЕРІГАТИ СИР В ХАРЧОВІЙ ПЛІВЦІ. Сир має дихати, це живий продукт. Правила прості: запаковувати кожен шматок сиру в пергаментний папір або папір з восковим шаром (в який ми, до речі, запаковуємо Вам кожен шматок сиру при покупці), використовувати скляні або пластикові ємності з кришкою, зберігати сир в холодильнику у відділенні для овочів (нижня поличка). Детальніше про зберігання сиру можна ознайомитись тут […]

Залишити коментар