У попередніх статтях ми багато розповідали про все, що стосується безпосередньо сиру, котрий ви вже придбали. Сьогодні ж ми розповімо про те, на якому зупинити свій вибір у залежності від сирної текстури (все вірно, у сирів саме “сирні текстури”, а не “структури”).
Ні для кого не є таємницею те, що один і той самий сир може викликати в когось почуття ейфорії, а в когось — абсолютну протилежність. Все залежить від наших внутрішніх вподобань, смаків, прихильностей і ця сукупність є абсолютно індивідуальним фактором.
Нижче ми детально зупинимось на кожній сирній текстурі, яку зустрічаємо в молодих і в м’яких з дозріванням сирах. Також наведемо приклади як іноземного “крафту”, так і українського.
Різновиди сирних текстур
- Пастоподібна (англ. Dollopy). Тут все просто — це, переважно, молоді сири, які ми можемо “намастити” на щось, наприклад, на канапку чи використати в кулінарії. Сюди ми можемо віднести добре всім відомий Маскарпоне, а серед нашого асортименту — крем-сир з козячого молока.
- Клейка (англ. Gooey). Насправді сама назва вже підказує нам особливості цієї текстури. Такі сири “прилипають” до ножа чи ложки (чи до рук), варто лише зрізати захисну скоринку. Чудовим прикладом є: Torta la Serena, а в нас — Велетень або ж Марун витримані. Клейка текстура з “віком” має схильність ставати ще більш клейкою.
- Кремова (англ. Spreadable). Сири з такою текстурою можна відрізати навіть ножем для масла. При кімнатній температурі такі сири з легкістю намазуються на хліб без порушення їх цілісності. Чудовим прикладом є Камамбер, Кабрі та усі види крем-сиру.
- Тягуча (англ. Stretchy). Ви, напевне, одразу здогадались та візуалізували цю текстуру. Це група сирів, яку можна розтягнути двома руками (чи пальцями). Такі сири зберігають свою еластичність незалежно від свого віку. Найвідомішим представником є звісно Моцарела, Бурата, Сулугуні традиційний, Сулугуні копчений на липових дровах.
- Масляниста (англ. Fudgy). Асоціативно — така текстура, що за кімнатної температури легко перетворюється на однорідну м’яку масу. Але легко вона перетворюється лише за допомогою механічного втручання, тобто сири з маслянистою текстурою, навіть за межами холодильника, будуть тримати свою форму в стані спокою. Таку текстуру має переважна більшість сирів з блакитною цвіллю та Брюност.
У наступній статті ми продовжимо розкривати секрети сирних текстур двох інших груп сирів: напівтвердих та твердих.
Дякуємо, що залишаєтесь з нами.