- у Блог
Текстури сиру від "А" до "Я"

У попередніх статтях ми багато розповідали про все, що стосується безпосередньо сиру, котрий ви вже придбали. Сьогодні ж ми розповімо про те, на якому зупинити свій вибір у залежності від сирної текстури (все вірно, у сирів саме “сирні текстури”, а не “структури”).

Ні для кого не є таємницею те, що один і той самий сир може викликати в когось почуття ейфорії, а в когось — абсолютну протилежність. Все залежить від наших внутрішніх вподобань, смаків, прихильностей і ця сукупність є абсолютно індивідуальним фактором.

Нижче ми детально зупинимось на кожній сирній текстурі, яку зустрічаємо в молодих і в м’яких з дозріванням сирах. Також наведемо приклади як іноземного “крафту”, так і українського.

Різновиди сирних текстур

  • Пастоподібна (англ. Dollopy). Тут все просто — це, переважно, молоді сири, які ми можемо “намастити” на щось, наприклад, на канапку чи використати в кулінарії. Сюди ми можемо віднести  добре всім відомий Маскарпоне, а серед нашого асортименту — крем-сир з козячого молока

Крем-сир подібний до Філадельфії

  • Клейка (англ. Gooey). Насправді сама назва вже підказує нам особливості цієї текстури. Такі сири “прилипають” до ножа чи ложки (чи до рук), варто лише зрізати захисну скоринку. Чудовим прикладом є: Torta la Serena, а в нас — Велетень або ж Марун витримані. Клейка текстура з “віком” має схильність ставати ще більш клейкою.

Витриманий Камамбер

  • Кремова (англ. Spreadable). Сири з такою текстурою можна відрізати навіть ножем для масла. При кімнатній температурі такі сири з легкістю намазуються на хліб без порушення їх цілісності. Чудовим прикладом є Камамбер, Кабрі та усі види крем-сиру.

Сирні текстури

Сирні текстури

  • Масляниста (англ. Fudgy). Асоціативно — така текстура, що за кімнатної температури легко перетворюється на однорідну м’яку масу. Але легко вона перетворюється лише за допомогою механічного втручання, тобто сири з маслянистою текстурою, навіть за межами холодильника, будуть тримати свою форму в стані спокою. Таку текстуру має переважна більшість сирів з блакитною цвіллю та Брюност.

Сирні текстури

У наступній статті ми продовжимо розкривати секрети сирних текстур двох інших груп сирів: напівтвердих та твердих.

Дякуємо, що залишаєтесь з нами.

Залишити коментар