- у Блог

В попередніх статтях ми багато розповідали про все, що стосується безпосередньо сиру, котрий Ви вже придбали. Сьогодні ж ми розповімо про те, на якому зупинити свій вибір в залежності від сирної текстури (все вірно, у сирів саме “сирні текстури” а не “структура”).

Ні для кого не є таємницею те, що один і той самий сир може викликати в когось почуття ейфорії, а в когось абсолютну протилежність. Все залежить від наших внутрішніх вподобань, смаків, прихильностей і ця сукупність є абсолютно індивідуальним фактором.

Нижче ми детально зупинимось на кожній сирній текстурі, яку зустрічаємо в молодих і в м’яких з дозріванням сирах. Також наведемо приклади як іноземного “крафту”, так і українського.

Різновиди сирних текстур:

  • Пастоподібна (англ.-Dollopy). Тут все просто, це, переважно, молоді сири, які ми можемо “намастити” на щось, наприклад на канапку чи використати в кулінарії. Сюди ми можемо віднести  добре всім відомий Маскарпоне, а серед нашого асортименту – крем-Шевр з козячого молока. 

  • Клейка (англ. – Gooey). Насправді сама назва вже підказує нам особливості цієї текстури. Такі сири “прилипають” до ножа чи ложки (чи до рук 🙂 ) варто лише зрізати захисну скоринку. Чудовим прикладом є: Torta la Serena, а в нас – Велетень (в залежності від партії та терміну дозрівання, потрібно проконсультуватись перед замовленням з нашими експертами) та Реблик. Клейка текстура з “віком” має схильність ставати ще більш клейкою (бережись язик 😉 )

  • Кремова (англ. Spreadable). Сири з такою текстурою можна відрізати навіть ножем для масла. При кімнатній температурі такі сири з легкістю намазуються на хліб без порушення їх цілісності. Чудовим прикладом є Брі, Камамбер, Кабрі та усі види крем-сиру.

  • Масляниста (англ. Fudgy). Асоціативно – така текстура, що за кімнатної температури легко перетворюється на однорідну м’яку масу. Але легко вона перетворюється лише за допомогою механічного втручання, тобто сири з маслянистою текстурою, навіть за межами холодильника, будуть тримати свою форму в стані спокою. Таку текстуру має переважна більшість сирів з блакитною цвіллю та Брюност (можна скуштувати чи замовити в L`affinage cheese&wine).

В наступній статті ми продовжимо розкривати секрети сирних текстур двох інших груп сирів: напівтвердих та твердих.

Дякуємо, що залишаєтесь з нами.

 

Залишити коментар

Ваш емейл не буде опубліковано

Ваш коментар*

Ім'я*

Емейл*

Вебсайт*