- у Блог

Крафт! Таке незвично звикле слово вже в нашому побуті.  Увірвалося воно в наше інформаційне поле з екранів телевізорів, інтернету, крамниць…

Що ж то за такий солодкий крафт?

Ми більше любимо замінювати це слово рідним українським – ремісничий. Від слова ремесло. А що таке ремесло? Ремесло – це дрібне, невеличке виробництво, яке базується на ручній праці.

Так ось, ремісничий сир – це сир, який вироблений в невеликих кількостях, на маленьких сироварнях або домашніх господарствах. Де, насамперед, за мету ставлять якість. Що значить якість в ремісничому форматі?

Якість сиру – це його вигляд, його аромат, його смак і післясмак.

Коли сировар, який плекає ремісничий метод виготовлення сиру, отримує якісне молоко, він володіє надзвичайним скарбом, з якого, завдяки своїм знанням і досвіду, зможе зробити не менш надзвичайний сир, за умови поважного ставлення до первинної сировини.

Ручна робота сировара передбачає невеликі об’єми, не можна зробити сир крафтовим, ремісничим способом у великих кількостях. Оскільки кожну голову сиру сировар перевертає, чистить, миє, сушить, натирає – в залежності від того, який сир робить. Десь є тріщинка на сирній скоринці – «лікує», десь бачить забагато вологи  – переносить в інше місце…

На великих потужних заводах такого ставлення не має, оскільки мета у заводів інша – виробляти велику кількість стандартизованого продукту, який, бажано, мав би великий термін зберігання, не псувався на полицях супермаркетів, і задовольняв базові потреби покупця – наїстися.

Саме завдяки індивідуальному ставленню сировара до сироваріння можна отримати сир, який Ви згадаєте за ароматом, за смаком, за зовнішнім виглядом.

ремісничий сир

Крафтовий сир  чи непрофесіоналізм сировара?

Крафтове сироваріння на шляху зародження. За останній час кількість сироварень виросла в рази. Цікавість до «крафтового» виробництва спостерігається майже в усіх продуктових напрямках. Але, хочемо Вас застерегти: не плутайте поняття крафтовий якісний сир і непрофесіоналізм сировара.

За ширмою «крафтових, ремісничих» сирів дуже часто ховаються «псевдо-сировари», або сировари-початківці, які ще на стадії розвитку, навчання. Не кожен сир у них виходить, не завжди все так, як запланували. І це не тому, що сир крафтовий, а тому, що ще мало часу пройшло, щоб навчитися, виправити свої помилки, звернути на них увагу. Оскільки ремісниче сироваріння, як маленьке дитя, тільки народилося. Тому важливо бути чесним до себе і до своїх покупців. Не вийшов сир – не продавай, не треба казати, що це такий метод, крафтовий:))) Але то життя, людоньки, в кожного свої цінності…

Крафтовий ремісний сир – це якісний сир, вироблений завдяки ручній праці. І наша Вам рекомендація, пильнуйте те, що чуєте, задавайте питання, отримуйте відповіді.

Ми розвиваємося, і розвиваються й наші потреби. Ми хочемо їсти смачно, повільно, відчуваючи багатогранність смаків, ароматів, післясмаків. Саме для таких споживачів, які хочуть відкривати нові гастрономічні таємниці, створений крафтовий, ремісничий сир.

 

З любов’ю до сиру й наших шанувальників,

Команда Сирних Експертів

Сирні Мандри та L’affinage крафтові сири.

 

 

1 коментар

  1. Михайловська Любов 27.03.2018

    Добрий день.Дуже люблю сири,особливо мякі.Заказала у Сирних Мандрах пять різних видів сирів ,заказувала по телефону дуже швидко ,чітко дівчинка прийняла замовлення і вже на наступний день отримала .Пакування заслуговує на окремі слова:так було все гарно з любов’ю загорнуто у пергамент що шкода було руйнувати чиюсь роботу.Ще був маленький батончик з мюслів як комплімент,що безумовно приємно.Одним словом сподобалося все найперше сири,всі різні і дуже смачні.

    Відповісти

Залишити коментар

Ваш емейл не буде опубліковано

Ваш коментар*

Ім'я*

Емейл*

Вебсайт*