- у Блог
Крафтова сироварня "Сирні Мандри": історія успіху сироварів зі Львова

Крафтова сироварня “Сирні мандри” — надзвичайний проект львів’ян, що люблять сир та намагаються подарувати часточку витонченості та смаку усім оточуючим. Насправді, їхні магазини — це рай для таких “мишей” як я. Тож, користуючись нагодою, не могла не завітати за голівкою Грушки та гречаним хлібом. А посмакувавши, не встояла і записала інтерв’ю…

— Розкажіть, будь ласка, про те, як прийшла ідея започаткувати проект “Сирні мандри”?

— Крафтова сироварня “Сирні Мандри” — це сімейна ідея, зерно якої посадив голова родини — Ярослав. Дуже захоплюючись гастрономією різних країн, подорожуючи родиною і, в той самий час, плекаючи і розвиваючи в собі пристрасні почуття до України, неодноразово задавався питанням “Чому у нас, в Україні, немає сиру, яким можна пишатись? А може є? Чому у Франції, Італії та інших країнах існує і еволюціонує культура споживання фермерських сирів, а у нас не чути?” Почав досліджувати, шукати виробників “чогось молочно-сирного”. У результаті, крім бринзи овечої і 50-ти відтінків молодих сирів в фермерській, домашній галузі сироваріння знайти було важко. І тоді прийняв рішення для себе і для своєї родини: якщо не має історії продукту, то чому не можна починати творити цю історію власноруч? Що нам бракує? Худоба, пасовиська, руки та бажання — все є. Трохи грошей — теж знайдеться. І головне — моя родина любить і обожнює сир. Якщо коротко, то ось так зародилась ідея сироваріння. Починали з власної кухні в багатоповерхівці.

— У вас не звичайна назва, чому саме “Мандри”? Чи це від того, що після куштування вашого сиру, розум відправляється у смакову подорож?

— “Сирні Мандри” — це жива назва. Все дуже просто: наша родина обожнює сир і подорожі. Хтось, мандруючи, шукає архітектуру, природу, ресторани. Ми — шукаємо сир. Постійно, завжди і регулярно. Де б ми не були, у нас не просто мандри, вони у нас сирні. Чи то фермерські ринки, чи то виробництва, чи то сирні крамниці — нам цікава сирна історія будь-якої країни та місцевості.

— Ви самі любите сир? Який ваш найулюбленіший?

— Ми любимо всі ремісничі сири (artisan cheese). Не має сиру, який би нам не сподобався (мова йде виключно про ремісничі сири. Про сири “без душі” ми не говоримо впринципі). Можливо, це вже не просто об’єктивний вибір: у кожній голівці ми шукаємо історію та намагаємося зрозуміти, що саме хотів донести смаком сировар. Ми досліджуємо скоринки, аромати, післясмак… Сир для нас — це гастрономічний супровід протягом всього дня: на сніданковий ранок може бути один вид, на обід — інший, на перекус з кавою третій. Ми такі собі трішки “сирні фанати”.

— Фермерські господарства “Сирних Мандрів” функціонують у Перемишлянах, Золочеві та Пустомитівському районах. Яка там кількість поголів’я?

— Абсолютно вірно, наші партнерські виробництва існують у Перемишлянському (120 кіз, закарпатська і альпійська породи), Золочівському (працюємо з молоком від населення), Пустомитівському районах (150 корів, займаються селекцією породи Джерсей). Також маємо сезонні проекти (овечий сир, буйвол). Крім того, є чимала кількість сироварень-партнерів, які представляють у наших крамницях свою продукцію. Також, важливо відмітити, що у нас є супутній асортимент, якій ми розробляємо разом з небайдужими людьми, які дуже цікавляться “кондитеркою” (солодкі смаколики, випічка, в’ялені томати й т.д.).

— Поговоримо про ваші сири, які ви представляєте в магазинах. За якою технологією виготовляєте, скільки видів, яка витримка….

— Унашому асортименті наразі 55 стабільно діючих сирних позицій і 10 експериментальних (постійно діючих). Також є 25 позиції супутнього асортименту. Всі сири виготовляються за іноземними рецептурами, переважно це Італія і Франція, трішки США, але й Штати у свій час перебрали до себе технології саме Франції і Італії. Витримка сирів — від 3 тижнів до 12 місяців. Якщо мова йде суто про виробництва, які входять в об’єднання, то максимальна витримка це 7-8 місяців (овечий сир Цуркан). Наразі його не має в асортименті, тому що він на дозріванні. А минулорічну закладку ми всю реалізували ще в грудні 2015. Грушка, до прикладу, це аналог італійського Качіокавалло.

— У вас з недавніх пір є доставка. Як успіхи?

— Поки що статус “щупання”. Ми вчимося. Робимо помилки, падаємо, встаємо і далі рухаємося. Одне хочу сказати, коли приходить замовлення на пошту – плескаємо в долоні, як малі діти від радощів.

— Чи багато у вас постійних клієнтів? Чи висилаєте, наприклад, поштою у інші регіони, чи, можливо, думаєте розширюватися?

— У нас велика кількість постійних клієнтів, яка допомагає бути нам рентабельними. А визначити, чи це багато чи це мало…дивлячись з чим порівнювати. У роздріб ми поки що висилаємо сири “Новою Поштою” тільки у випадках виключення. Наприклад, була людина у нас в крамниці, сама з іншого міста, у захваті, пише, що дуже хоче, просить — висилаємо. Питання не в тому, що ми такі “пихаті” і нам лінь вислати — ми маленькі, ми не маємо додаткового ресурсу. Елементарно — не має людини, яка може зайнятися доставкою в інші регіони, поки що. Плани наступні: реалізуємо і ідеалізуємо доставку по Львову, будемо робити по Україні. Щодо стратегічного розвитку — так, у нас є стратегія на розвиток, і ми пануємо розширюватись. Але наперед не хочемо озвучувати нашу стратегію. На цей рік — вся наша увага прикута на два напрямки: довести до перфекту роботу існуючих крамниць та вдосконалити асортимент. На 2017 рік у нас великі особисті сирні плани. Але поки що, тримаємо їх в секреті. Все на стадії зароджування.

— Ми часто наголошуємо на здоровому харчуванні в своїй газеті і спонукаємо читачів бути активними та успішними українцями. Порадьте, будь ласка, як не здаватися, йти до мети та ставати такими, як крафтова сироварня “Сирні Мандри”?

— Все просто. Любити себе, любити життя, не лінуватися, спостерігати й аналізувати, пропускати не потрібних людей, не обманювати, постійно вчитися, не задирати ніс, бути простим і розуміти, що для досягнення мети потрібно працювати. Будь-яка справа потребує 100% занурення, якщо хочеш мати успіх. А таке може бути лише за умови наявності любові до справи, бажання, вихованості і освіти.

Записала Марина Терещенко, опубліковано в номері 29 “Аграрної газети”.

6 коментарів

 1. Оксана 01.03.2017

  Молодці! Успіхів вам.

 2. Оксана 01.03.2017

  Молодці!

 3. Оксана 01.03.2017

  Молодці! Дійсно, хто хоче, той шукає (і знаходить) можливості.

 4. cheese_lover 09.03.2017

  Дякуємо:)

 5. Оксана 31.05.2017

  Маєте гарний підхід! до справи. Справжні метці завжди закохані у свою роботу. Успіхів Вам та процвітання!!!

 6. Marcha Lapka 01.11.2017

  Дчкуємо Вам:)

Залишити коментар