- у Блог
Запитання та відповіді

“Сирні лайфхаки для усіх — 7 порад від наших Сирних Експертів” — саме цією темою перервемо нашу довгу мовчанку у цьому блозі 😊 Ми вирішили привідкрити закулісся світу Сирних Експертів та розповісти вам про основні тонкощі вибору сиру, його подачу, смакування та поєднання. Додавайте цю статтю в розділ “Закладки” вашого браузеру та кажіть “Привіт!, сирні лайфхаки”.

Сім “ТАК” на шляху від початківця до сирного гурмана

  • Почнемо з місця, де відбувається ваше перше знайомство з сиром (у більшості випадків, звісно), а саме — з сирної крамниці. За кілька останніх років було відроджено безліч традицій сироваріння в Україні. На даному етапі асортимент приємно радує, починаючи з якості та закінчуючи гнучкістю цінового діапазону. Відтепер ми не обмежені лише “заводськими” позиціями чи аналогами сирів  “голандської” групи. Лише у наших крамницях можна придбати понад 80 сирних позицій, а що вже говорити за всю Україну. Тому, перша порада від сирного гіда — пробуйте! Найпростіше це зробити саме в крамниці, варто лишень попросити про це продавця. Не бійтесь дегустацій, вони не мають на меті “нав’язати” вам той чи інший сир, а, навпаки, познайомити. Вам достатньо лише озвучити побажання і кваліфікований продавець одразу запропонує кілька варіацій сиру.

Сирні лайфхаки

  • Після омріяної покупки ми біжимо додому, ставимо сир в холодильник та чекаємо вечора/компанії/вільного часу/… Потім дістаємо його, нарізаємо, робимо перший “кусь” (очікуючи букет смакових нот) і — нічого. Першою емоцією буде здивування, потім можливе навіть обурення, бо очікування були кардинально іншими. Ось вам наступний лайфхак: сир — це той продукт, що потребує певного часу в стані спокою. Бажано дати йому “подихати” від 20-ти хвилин. Коли сир (окрім молодії групи, звісно) стане кімнатної температури, у ньому максимально розкриються всі смакові нотки та багатство ароматів. Отже, дістати, нарізати, красиво викласти і відкласти :).

Сирні лайфхаки

  • Смачним сиром хочеться ділитись з оточуючими, правда ж? Сирна тарілка стане у пригоді на будь-якому святковому столі. Пам’ятайте, що з-поміж решти закусок, сир “розійдеться” в рази швидше, тому порада від сирного гіда — мати певну кількість нарізаного сиру “про запас”. Ваші гості обов’язково оцінять турботу про них.

  • Про поєднання. Чи вам смакує один і той самий напій з різними стравами? Чому ж рибу в ресторані подають з білим вином, м’ясо з червоним, а тарелю традиційних ковбасок з пивом? Сир — не виключення. Червоне вино пасуватиме до витриманих сирів твердої групи, а біле – до м’яких сирів з дозріванням. Не зупиняйтесь на одному напої, експериментуйте. Тут — стаття про увесь спектр напоїв, які можна поєднувати з різними видами та групами сирів. Приємного читання!

Більша половина вже позаду, всі готові продовжувати?

  • Чи існує поняття оптимальна кількість сиру? Панує думка, що сиру забагато не буває. Чи так це? Не можемо ручатися за більшість, проте 5 — це оптимальна кількість різновидів сиру на одній сирній тарілці. Навіть не так, краще від 3 до 5. Саме з такою кількістю ми можемо не лише продегустувати той чи інший вид сиру, а й запам’ятати його (що також є важливим). Чим більше сиру, тим більше смаків, ароматів та післясмаку, тим важче нашим рецепторам вірно розкрити та ідентифікувати кожен із них. Тому краще влаштувати дегустацію в декілька етапів, аніж “зліпити все до купи”.

  • Поєднання, етап 2. Класика жанру — це поєднання сиру, винограду та багету. Але ж, в XXI ст., з необмеженими інформаційними ресурсами, ми можемо значно більше. Замість винограду, спробуйте поєднати сир із сезонними фруктами — починаючи від ягід та завершуючи інжиром. Лише шляхом експерименту знайдеться ідеальна комбінація для вас. Замість багету, беріть чіабату чи житній хліб з висівками, чи, навіть, чорний лаваш. Обов’язково додайте до сирної тарілки горіхи та сухофрукти. Не забувайте також про мед та в’ялені томати. Нехай вашим гаслом стане: “Не обмежуй себе”.

  • І наостанок. Скоринка — це смачно, тому, дайте їй другий шанс (про натуральні скоринки, звісно). Знаєте, як воно буває, раз скуштували — не сподобалось, а іншим разом — “зайшло” (ну так, якщо на “хлопський” розум). Саме скоринка, досить часто, додає шарму та витонченості сиру. Не зрізайте її одразу, спершу скуштуйте. Якщо ж, ну зовсім не те та скоринка для вас, позбувайтесь від неї, але лише на шматках, що зараз будете вживати. Решта ж сиру нехай так і залишається з нею помаленьку дозрівати в холодильнику.

Сподіваємось, сирні лайфхаки допоможуть вам при оформленні сирної тарілки 😊 До нових зустрічей!

PS. Слідкуйте за новинами в соціальних мережах Facebook та Instagram — усі новинки саме там 🙂

Залишити коментар