- у Блог
Sainte-Maure de Touraine або Валок: у чому ж різниця?

Наші щирі вітання усім. У минулій статті ви вже познайомились з історією створення сиру Camembert de Normandie. Сьогодні ми готові рухатись далі та ділитись з вами ще однією цікавинкою — Sainte-Maure de Touraine.

Готові?

Чергову розповідь про світові шедеври продовжимо історією виникнення відомого “француза” Sainte-Maure de Touraine. Самі французи запевняють, що рецептура цього сиру є однією із найдавніших у Франції.

Sainte-Maure de Touraine

Давайте повернемось у 8-9 ст. н. е. Саме тоді, за численними легендами, полонені сарацини поділилися із французами секретом виготовлення м’якого сиру з непастеризованого козячого молока. Минали роки, технологія передавалась від покоління до покоління. Сир Sainte-Maure de Touraine став улюбленцем, спершу провінції Турень, а, згодом й усієї Франції.

Сезон його виробництва припадає на початок березня і триває аж до кінця листопада, допоки козяче молоко є у вільному та майже необмеженому доступі. У нього ж cheesemonger спершу додає молочний і сичужний ферменти (для пришвидшення процесу утворення сиру) та витримує все це рівно одну ніч. Згодом, кальє розкладається в циліндричні форми і витримується там до повного “стікання” сироватки. Потім, циліндричної форми сир дістають та “пронизують” житньою соломинкою, на якій гравіруються дані виробника. Сама соломинка слугує як вентиляційним отвором, так і гарантом автентичності даного сиру. Опісля, розпочинається вже сам процес його витримки (affinage), що триває від 10-ти днів до кількох тижнів. Цікаво, що колись Sainte-Maure de Touraine посипали золою перед безпосереднім продажем, зараз же — перед переміщенням його в камеру дозрівання (пилом деревного вугілля).

Смак сиру ніжний, текстура мастка, подекуди пастоподібна, з ароматом козячого молока та легкими горіховими нотками.

У 1990-му Sainte-Maure de Touraine отримав сертифікат АОС (він захищає виробництво продукту на певній географічній місцевості) та впевнено і стабільно займає лідерські позиції серед французьких сирів.

Валок

Для наших українських споживачів ми з радістю пропонуємо сир Валок (який є беззаперечним лідером з продажу сирів м’якої групи).

Валок

Ззовні він дуже схожий на Sainte-Maure de Touraine, проте має свої особливості. Оскільки українські сировари запозичили у французів лишень технологію виробництва сиру і не копіюють увесь його процес, то і смак нашого Валка дещо відрізняється від справжнього Sainte-Maure de Touraine. Тим більше, що, по-перше, у процесі дозрівання не використовується соломинка, а, по-друге, сир виготовляється з пастеризованого козячого молока.

Сирні Мандри запропонують вам Валок різного ступеню витримки. Молодий сир під скоринкою матиме кремоподібну текстуру, на смак відчутними будуть лимонні нотки та молодий лісовий горіх. Витриманий — матиме “твердувату” текстуру та набуде з часом трав’яних ноток в смаку.

ВалокІз задоволенням порадимо вам доповнити ним сирну тарілку і трішки поекспериментувати 😉. Наріжте Валок плястерками, відправте на розігріту пательню, підсмажте до появи золотистого кольору й подайте зі свіжим багетом чи чіабатою. Це нереально смачно!

Страва з Валка

Щоб не прогавити наступні статті про світові шедеври “сирного світу”, слідкуйте за нами в соціальних мережах Facebook та Instagram.

Залишити коментар