- у Блог

Який термін зберігання, придатності ремісничих витриманих і молодих сирів від Сирні Мандри?

Поради від наших сирних експертів.

Друзі, дуже часто ми отримуємо питання: «А який термін зберігання сиру?», «А якщо я куплю зараз сир, а мені потрібно на вихідні, сир доживе?:)».

З радістю ділимося з Вами нашими знаннями. Ми дуже хочемо, щоб Ви були проінформовані та «підковані» у всіх сирних питаннях.

Отож, розпочнемо?

Сир – це живий продукт, оскільки він зроблений з молока. Молоко  – це теж живий продукт.

Що значить живий продукт? Молоко містить велику кількість природніх молочнокислих бактерій, які знаходяться в постійному процесі життєдіяльності, вони рухаються, розмножуються, харчуються…

Часто, від нас можна почути, що термін зберігання крафтових витриманих сирів доволі умовний, тому що сир продовжує зріти навіть тоді, коли Ви його придбали, або під час зберігання в холодильнику, або на шляху до Вас. Щось приблизно те саме відбувається з вином і пивом.

Тому відповідь на запитання «Який термін зберігання сирів з дозріванням?» – терміну зберігання не має, є термін реалізації😊. Сир продовжує зріти, змінюючи свій смак, текстуру та аромат. Якщо Вам сир подобається в різних своїх ступенях дозрівання – споживайте на здоров’ячко.

Щодо сирів молодої групи – тут трішки по-іншому. Такі сири, як сулугуні, бринза і т.д., створені для споживання «відразу після покупки», навіть, якщо вони і будуть дозрівати – вони не наберуть тієї кількості ароматики, смаків, щоб притендуватися на сирний шедевр. Тому Сирні Мандри рекомендуть сири молодої групи споживати протягом 5-6 днів пілся виготовлення.

Давайте розглянемо глибше, найпоширеніші випадки з сиром і розкажемо Вам, що робити в різних ситуаціях.

Категорія сирів Приклад сиру Проблема Що з сиром? Вирішення
Молодий сир Сулугуні, адигейський Липкість і неприємний запах «цвілі» Сир почав псуватися Не споживати

Використати для приготування страв, попередньо позбутися зіпусутих частин сиру

М’які сири з дозріванням Марун, Велетень, Кабрі, Різкий інтенсивний, можливо, неприємний запах, липкість. Сир досяг етапу «Дуже визрівший сир» «Роздягнути» сир, зняти папір, плівку, дати сиру подихати. Покласти в найхолодніше місце.
Напівтверді і тверді сири Кантрі, Мункач, Альпаж На зрізі сиру з’явилася цвіль Сир продовжує зріти Зрізати цвіль і споживати на здоров’я

 

Сподіваєомся, ми змогли відповісти на найпоширеніше питання «Який термін придатності сиру?». Якщо маєте додаткові питання – з радістю надамо відповідь.

В наступній статті ми розглянемо тему “Як зберігати ремісничий сир?”

 

З любов‘ю до Вас і до сиру,

Команда Сирних Експертів Сирні Мандри

 

Залишити коментар

Ваш емейл не буде опубліковано

Ваш коментар*

Ім'я*

Емейл*

Вебсайт*