- у Блог
Термін зберігання крафтових сирів від Сирні Мандри

Який термін зберігання та придатності крафтових витриманих і молодих сирів від Сирні Мандри?

Поради від наших Сирних Експертів

Друзі, дуже часто ми отримуємо питання: “А який термін зберігання сиру?”, “А якщо я куплю зараз сир, а мені потрібно на вихідні, сир “доживе?”. З радістю ділимося з вами нашими знаннями. Ми дуже хочемо, щоб ви були проінформовані та “підковані” у всіх сирних питаннях.

Термін зберігання крафтових сирів від Сирні Мандри

Отож, розпочнемо?

Сир — це живий продукт, оскільки він зроблений з молока. Молоко — це теж живий продукт.

Що значить “живий продукт”? Молоко містить велику кількість природних молочнокислих бактерій, які знаходяться в постійному процесі життєдіяльності, вони рухаються, розмножуються, харчуються.

Часто від нас можна почути, що термін зберігання крафтових витриманих сирів доволі умовний, тому що сир продовжує зріти навіть тоді, коли ви його придбали, або під час зберігання в холодильнику, або на шляху до вас (так-так, всю продукцію, що є на сайті, ми вже не перший рік надсилаємо Новою Поштою по Україні). Щось приблизно те саме відбувається з вином і пивом.

Тому відповідь на запитання “Який термін зберігання сирів з дозріванням?” тільки одна: терміну зберігання не має, є термін реалізації 😊. Сир продовжує зріти, змінюючи свій смак, текстуру та аромат. Якщо вам сир подобається в різних своїх ступенях дозрівання — споживайте на здоров’я.

Щодо сирів молодої групи — тут трішки по-іншому. Такі сири, як Сулугуні, Бринза і т.д., створені для споживання “відразу після покупки”. Якщо вони і будуть дозрівати, то все одно не наберуть тієї ароматики та  смаку, щоб претендувати на сирний шедевр. Тому Сирні Мандри рекомендуть сири молодої групи споживати протягом 5-6 днів пілся виготовлення.

Давайте розглянемо глибше найпоширеніші випадки з сиром. Розкажемо вам, що робити з сиром у різних ситуаціях.

Категорія сирів Приклад сиру Проблема Що з сиром? Вирішення
Молодий сир Сулугуні, Адигейський Липкість і неприємний запах “цвілі”. Сир почав псуватися. Не споживати.

Використати для приготування страв, попередньо позбутися зіпусутих частин сиру.

М’які сири з дозріванням Марун, Велетень, Кабрі Різкий інтенсивний, можливо, неприємний запах, липкість. Сир досяг етапу “дуже визрівший сир”. “Роздягнути” сир: зняти папір, плівку, дати сиру подихати. Покласти в найхолодніше місце на стабілізацію.
Напівтверді і тверді сири Кантрі, Мункач, Альпаж На зрізі сиру з’явилася цвіль. Сир продовжує зріти. Зрізати цвіль і споживати на здоров’я.

Сподіваєомся, ми змогли відповісти на найпоширеніше питання “Який термін придатності сиру?”. Якщо маєте додаткові питання — з радістю надамо відповідь.

У наступній статті ми розглянемо тему “Як зберігати ремісничий сир?”

З любов‘ю до вас і до сиру, команда Сирних Експертів Сирні Мандри.

1 коментар

  1. […] сиру. Про терміни зберігання ми розповіли у попередній статті, а сьогодні ж розкажемо про те, як поводитися з сиром […]

Залишити коментар